Powrót do strony głównej
Oferta Specjalna » Zobacz
O nas

Historia...

  • Lato 2000Lato 2000
  • Wiosna 2002Wiosna 2002
  • Lato 2003Lato 2003
  • Wiosna 2004Wiosna 2004
  • Wiosna 2005Wiosna 2005
  • Lato 2005Lato 2005

Początki zespołu sięgają Października 1998r. W drodze powrotnej z Dni Kultury Marynistycznej (odbywających się w Rzeszowie) Magda i Dorota, które uczestniczyły w imprezie jako publiczność postanowiły, że następnym razem przyjadą tu i na inne festiwale żeglarskie już z zespołem. Od pomysłu do realizacji droga była krótka a zespół stworzyli: Magda Goździewińska, jej towarzyszka podróży do Rzeszowa Dorota Walenta, Rafał Tomczyk, Kasia Sawiak i Maciek Twardowski.

Większość osób miała już za sobą doświadczenia estradowe. Dorota w latach 1995-1998 śpiewała wraz z Magdą w zespole Korokocha. Magda od 1992 roku była rodzynkiem folkowo-szantowego zespołu Sekstans. Rafał Tomczyk to podpora Matpilers. Kasia z piosenką żeglarską nie miała zbyt wiele wspólnego, ale szkoła muzyczna i długoletnia praca w ZHP dały jej wiele pewności siebie również na scenie. Maciek swoje pierwsze kroki sceniczne stawiał z nami.

Już na początku grudnia 1998r. publiczność mogła po raz pierwszy usłyszeć i ocenić naszą muzykę. W kolejnych latach, chcąc zaprezentować szerszej publiczności naszą twórczość, braliśmy udział w wielu festiwalach i przeglądach piosenki, zostaliśmy laureatami wielu z nich (szczegóły w dziale osiągnięcia). W 1999 roku nasze Canoe opuścił Maciek, a jego miejsce zajął Mariusz Bożyk, dawniej basista wspomnianej już grupy Sekstans.

W listopadzie 1999 roku zostaliśmy laureatami festiwalu RAFA w Radomiu, gdzie otrzymaliśmy nominację na warsztaty "Shanties 2000" w Krakowie, czego rezultatem był udział Canoe w koncercie debiutów na tymże festiwalu. Nadszedł październik 2000 roku. Stanęliśmy do konkursu na 10-tych Dniach Kultury Marynistycznej i tym razem zdobyliśmy pierwszą nagrodę, którą była ufundowana przez radio VIA - była nią sesja w studiu nagrań. Skrzętnie wykorzystaliśmy tę szansę i na początku 2001 roku ukazało się nasze pierwsze wydawnictwo (jak dotąd jedyne) - kaseta zatytułowana FALE.

W 2001 roku kalejdoskop zmian w zespole zaczyna nabierać tępa Rafała zastępuje Piotrek Romanowski. W 2003r w wakacje dołącza do nas Olga Martyńska zajmując miejsce Kasi. w 2004 roku Olgę zastępuje Ula Włodarczyk, a Mariusza - ponownie Maciek Twardowski. Po nim basistą zostaje Robert Gil. W 2005 roku rozstajemy się z Dorotą i przyjmujemy do załogi Wojtka Mazura oraz jego skrzypce. I to właśnie nasz obecny skład. Co będzie dalej czas pokaże. Mimo burz i zawirowań zespół gra dalej i staramy się, aby nadal się rozwijał - ku radości słuchaczy i muzykujących w nim osób.